SERVIS: Propagace

Informační servis pro kapely: propagace

24. února 2010 v 16:00 | Admin

Nejdůležitější samozřejmě dělat hudbu, která vás baví, ale bez posluchačů to prostě nejde. Kapela, která chce prorazit či se alespoň dostat do širšího povědomí, to bude mít samozřejmě těžké, ale způsoby levné a zárověň účinné propagace existují a i do médií se dostat dá. Chce to , ale pracovat postupně. Vykašlete se na nářky, že vás nikdy nebudou hrát celoplošná komerční rádia a začněte bojovat. Pokud máte kvalitní náhrávky a chuť něco udělat, pečlivě si přečtěte seznamy tématicky rozdělených odkazů na hudební servery, různá brněnská média, internetová rádia a dalších. Důkladně si vše proklikejte, vyberte co bude pro vaši kapelu vhodné a pak třeba pošlete promo text o kapela a náhrávky. Nebo třeba do internetových časopisů zašlete informační článek či pozvánku na váš koncert. Můžete oslovit i jednotlivé publicisty či redaktory. Vše dělejte cíleně, osobně a promyšleně. Funguje konkrétní nabídka a osobní přístup. Neposílejte bezmyšlenkovitě do médií hromadné emaily. To jenom odrazuje. Buťe chytří a flexibilní, přinese to své ovoce. Jako první uvádíme seznam hudebních serverů, kde můžete udělat svůj kapelní profil. Čím více budete vidět na internetu tím větší máte šanci proslavit se či získat nové fanoušky. Tento přehled berte jako orientační pomůcku pro Vás. Věříme, že řadu věcí už víte. Vše je aktuální pro rok 2010. Více o tématu se dozvíte zde na webu v rubrice SERVIS: Rady pro kapely.


HUDEBNÍ PROFILY KAPEL
SEZNAM DOBRÝCH BRNĚNSKÝCH MÉDIÍ
SEZNAM MÉDIÍ - ŽÁNR FOLK
ZASLÁNÍ TISKOVÉ ZPRÁVY

Seznam webů (brněnských odkazů), kam se můžete pokusit zaslat tiskovou zprávu či článek např. o akci (festival, prestižní koncert atd.) či o vašem novém CD. Pište zdvořile, konkrétně a bez chyb. Uváděny jen servery kde máte reálnou šanci, že můžete navázat spolupráci.
INTERNETOVÉ HUDEBNÍ TELEVIZE


Internetové hudební televize kam můžete umístit svůj videoklip. Tyto mají poměrně otevřenou dramaturgii. Prozkoumejte odkazy. Některé jsou spíše zaměřeny na kapely a jiné třeba na písničkáře.
VYHLEDÁVAČE


Seznam odkazů na možnost zařazení vašich stránek do vyhledávačů. Čím více zařazení vašeho webu do vyhledávačů, tím větší návštěvnost.


INTERNETOVÉ KULTURNÍ PŘEHLEDY

Zde můžete zařazovat informace a termíny o svých koncertech. Někde je potřeba registrace. Dejte vědět o svém koncertu na internetu. 
 

Reklama